Kokybės ir informacijos telefonas8 700 77017

SVEIKATOS TIKRINIMAS

LR įstatymai reglamentuoja, jog kiekvienas dirbantis asmuo privalo periodiškai tikrintis sveikatą. Dažnam tai atrodo tik formalumas, užimantis nemažai laiko, tačiau privalomas darbuotojų sveikatos tikrinamas atliekamas siekiant įvertinti, ar įsidarbinantys bei dirbantys asmenys gali atlikti paskirtą darbą konkrečiomis sąlygomis. Tokiu būdu siekiama apsaugoti darbuotojų sveikatą nuo galimo profesinės rizikos veiksnių poveikio (traumų ir pan.) ir išvengti ar kuo anksčiau diagnozuoti profesines ligas.
 
Darbuotoją tikrintis sveikatos (prieš įsidarbinant ir periodiškai) siunčia darbdavys ar jo įgaliotas asmuo pagal įmonėje nustatytą tvarką, asmens medicininėje knygelėje ar pažymoje nurodęs pavojingus darbus ir rizikos veiksnius. Jis taip pat tvirtina darbuotojų, kuriems privaloma pasitikrinti sveikatą, sąrašą ir sveikatos tikrinimų grafiką, su juo pasirašytinai supažindindamas darbuotojus.
 
Kokiomis sąlygomis dirbantiems darbuotojams reikia tikrintis sveikatą ir kaip dažnai tai daryti, detaliai paaiškinta LR darbuotojų saugos ir sveikatos įstatyme.
 
Pažymėtina, jog privalomi sveikatos patikrinimai atliekami darbo laiku, darbuotojams mokant vidutinį darbo užmokestį už sveikatos tikrinimui skirtą laiką. Darbuotojas, atsisakęs nustatytu laiku pasitikrinti sveikatą, nušalinamas nuo darbo ir jam nemokamas darbo užmokestis. Toks atsisakymas laikomas šiurkščiu darbo pareigų pažeidimu.
 
Įstatymo vykdomumą ir kontrolę vykdo Valstybinė darbo inspekcija (VDI), kuri kasmet nustato apie 1800 sveikatos tikrinimo pažeidimų. Už įstatymo nevykdymą – darbdaviui numatoma bauda nuo 145 iki 1450 eurų.
 
Patirtis rodo, kad darbuotojui atvykus į gydymo įstaigą dažnai nepateikiami visi reikalingi dokumentai arba jie būna netinkamai užpildyti. Tai gerokai prailgina ir pačią sveikatos patikrinimo procedūrą, gaištant ne tik darbuotojo, bet ir darbdavio laiką. Siekdama padėti darbdaviams, UAB „Sabelija“ siūlo sveikatos tikrinimo modulį, kuriuo siekiama per trumpą ir darbdaviui patogų laiką įmonėje patikrinti darbuotojų sveikatą, o kartu sutvarkyti ir visą reikiamą dokumentaciją.
 
Jei norite sutaupyti laiko, išvengti klaidų ir užsitikrinti ramybę VDI patikrinimų metu, susisiekite su mumis tel. (8-37) 310 410, el. paštu. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. arba atvykite į bet kurį UAB „Sabelija“ padalinį Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ar Šiauliuose.

KONTAKTAI


Registracijos adresas: Rūtų g. 4/Alyvų g.2,
Klaipėda LT-91208
Telefonas (8-46) 382 000
Juridinio asmens kodas 240887380
PVM mokėtojo kodas LT408873811

VILNIAUS SKYRIUS


Ukmergės g. 120, Vilnius („Baltic Hearts“ verslo centras, A korpusas)
Telefonas (8-5) 275 8866
El. paštas vilnius@sabelija.lt

KLAIPĖDOS SKYRIUS


Rūtų g. 4, LT-91208 Klaipėda
Telefonas (8-46) 382 000
El. paštas klaipeda@sabelija.lt

KAUNO SKYRIUS


Uosio 10, LT-50133 Kaunas
Telefonas (8-37) 310 410
El. paštas kaunas@sabelija.lt

ŠIAULIŲ SKYRIUS


Pramonės g. 12A, 304 kabinetas, LT-78150 Šiauliai
Telefonas (8-41) 435 399
El. paštas siauliai@sabelija.lt