ERGONOMINIAI VEIKSNIAI
Apie 24 % darbuotojų kenčia nuo nugaros skausmų, 22% darbuotojų skundžiasi kitais raumenų pakenkimais. Šie pakenkimai sukelia ne tik darbingumo netekimą, bet ir finansinius nuostolius darbdaviui.
Kuriant darbo vietas, naujus įrenginius ir planuojant įrenginių išsidėstymą patalpoje reikia atsižvelgti į tris pagrindinius žmogaus veiksnius: žmonės skirtingi, žmonių galimybės ribotos, žmonių reakcija nuspėjama. Ergonominio veiksnio tyrimas ir vertinimas susijęs su žmogaus anatominių, antropometrinių, fiziologinių ir biomechaninių charakteristikų bei fizinio darbo statinių ir dinaminių parametrų suderinamumu. Šio veiksnio tyrimas ir vertinimas gali padėti numatyti prevencijos priemones, sukuriant ergonomiškas darbo sąlygas. Ergonomika darbo vietose tiriama atsižvelgiant į darbo pozą, rankinį darbą, svorio nešimą, pasikartojančiu judesius. Tyrimas vykdomas stebint darbo procesą (darbo metodus, darbo aplinką, krūvius, darbuotoją).
Ergonominiai rizikos veiksniai tiriami vadovaujantis Ergonominių rizikos veiksnių tyrimo metodiniais nurodymais, patvirtintais Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro ir Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2005 m. liepos 15 d. įsakymu Nr. V-592/A1-210