Kokybės ir informacijos telefonas8 700 77017

SPECIALISTAI PRIMENA, KAD SVARBU NETIK BDAR DOKUMENTAI: APIE ASMENS DUOMENŲ PRARADIMĄ PRIVALOMA PRANEŠTI PER 72 VAL.

Asmens duomenų apsaugos priežiūros institucija Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija (VDAI) pradėjo UAB „Švaros broliai“ tyrimą savo iniciatyva, reaguodama į 2022 m. liepos 4 d. viešojoje erdvėje pasirodžiusią informaciją ir sulaukusi asmenų kreipimųsi dėl galimai nutekintų bendrovės „Švaros broliai“ (toliau – bendrovė) klientų duomenų.

Iš viešoje erdvėje skelbiamos informacijos matyti, kad galimai nutekėjo tokie klientų duomenys kaip vardai, dalis pavardžių, automobilių valstybiniai numeriai, dalies klientų el. pašto adresai, telefonų numeriai.

Vadovaujantis Bendruoju duomenų apsaugos reglamentu, duomenų saugumo pažeidimą patyrusi organizacija turi nedelsiant imtis visų priemonių padėčiai ištaisyti. Be kita ko, ne vėliau kaip per 72 val. apie tai pateikti pranešimą VDAI, taip pat tam tikrais atvejais informuoti su šiuo incidentu susijusius asmenis, kurių asmens duomenys galėjo nukentėti.

„Švaros broliai“ pateikė VDAI pradinį pranešimą apie asmens duomenų saugumo pažeidimą, bendrovė toliau aiškinasi incidento aplinkybes.

VDAI tyrimo metu įvertins duomenų valdytojo naudotas organizacines ir technines duomenų saugumo priemones. Vadovaujantis teisės aktais, priežiūros institucijos atliekamas tyrimas gali trukti iki  4 mėnesių su galimybe, atsižvelgiant į tyrimo aplinkybes ir eigą, pratęsti ilgesniam laikotarpiui.

Atsižvelgiant į tai, kad VDAI jau pradėjo tyrimą savo iniciatyva dėl galimo duomenų saugumo pažeidimo bendrovėje, todėl atskiri asmenų skundai nebus nagrinėjami. Apie priimtą sprendimą bus paskelbta viešai baigus tyrimą.


PATARIMAI DĖL ASMENS DUOMENŲ APSAUGOS

Kadangi nutekėjo dalies bendrovės klientų el. pašto adresai ir telefonų numeriai, todėl bendrovės klientai gali sulaukti galimų kenkėjiškų trumpųjų žinučių (SMS), el. laiškų ar sukčiaujančių asmenų skambučių. VDAI ragina bendrovės klientus nespausti el. laišku ar SMS gautų nuorodų, nesidalinti savo slaptažodžiais, PIN kodais, būti atidiems ir kritiškai vertinti gaunamą informaciją. Daugiau informacijos apie sukčiavimo  prevenciją – www.neapsigauk.lt.

Šaltinis: Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija

KONTAKTAI


Registracijos adresas: Rūtų g. 4/Alyvų g.2,
Klaipėda LT-91208
Telefonas (8-46) 382 000
Juridinio asmens kodas 240887380
PVM mokėtojo kodas LT408873811

VILNIAUS SKYRIUS


Ukmergės g. 120, Vilnius („Baltic Hearts“ verslo centras, A korpusas)
Telefonas (8-5) 275 8866
El. paštas vilnius@sabelija.lt

KLAIPĖDOS SKYRIUS


Rūtų g. 4, LT-91208 Klaipėda
Telefonas (8-46) 382 000
El. paštas klaipeda@sabelija.lt

KAUNO SKYRIUS


Uosio 10, LT-50133 Kaunas
Telefonas (8-37) 310 410
El. paštas kaunas@sabelija.lt

ŠIAULIŲ SKYRIUS


Pramonės g. 12A, 304 kabinetas, LT-78150 Šiauliai
Telefonas (8-41) 435 399
El. paštas siauliai@sabelija.lt