Kokybės ir informacijos telefonas8 700 77017

DARBUOTOJŲ SVEIKATOS TIKRINIMAS – NE TIK PRIEVOLĖ, BET IR NAUDA

Visi asmenys, norintys įsidarbinti ar jau atlikdami darbą, kuriame susiduriama su profesine rizika, privalo periodiškai (priklausomai nuo veiklos rūšies) tikrintis sveikatą. Kalbant bendrai, sveikatos tikrinimas privalomas kiekvienam dirbančiajam be išimties, nes srities, kurioje dirbant  neveiktų jokie rizikos veiksniai, tiesiog nėra. Ar kada susimąstėte, jog net spaudant kompiuterio pelės klavišą gali išsivystyti riešo sąnario artrozė? Dėl to darbuotojas gali kreiptis į gydymo įstaigą, kad jam būtų diagnozuota profesinė liga, o tai darbdaviui labai nenaudinga.

Nepaisant šalyje galiojančio karantino ir aibės ribojimų, sveikatos tikrinimo paslaugos šiuo laikotarpiu, priešingai, nei pavasarį, nėra draudžiamos. Siekiant taupyti darbdavio ir darbuotojų laiką „Sabelija“ siūlo sveikatos tikrinimo paslaugas atlikti jūsų įmonėje. Užtikrinsite, kad darbuotojų sveikata bus patikrinta pagal tokius kenksmingus faktorius, kurie yra jūsų įmonėje, o darbuotojo nereikės išleisti iš darbo, tad nesumažės darbo našumas.

Gydytojas, atvykęs į įmonę, įvertins bendrą kiekvieno darbuotojo sveikatos būklę – apklausiant, surenkant anamnezę, pamatuojant kraujospūdį, įvertinant klausos, regėjimo parametrus, psichikos, nervų sistemos veiklą. Darbuotojams taip pat bus atliktas bendras kraujo tyrimas, elektrokardiograma, o esant poreikiui - išrašytas siuntimas į asmens sveikatos priežiūros įstaigą, kurioje lankosi darbuotojas. Be to, pandemijos metu suteikiama galimybė atlikti ir greituosius COVID-19 testus. Jų dėka galime išsiaiškinti ar kolektyve nėra viruso nešiotojų ir užkirsti kelią jo plitimui, taip išvengiant trukdžių įmonės veikloje.

„Sabelijos“ specialistai parengs visus reikiamus dokumentus, susijusius su privalomuoju sveikatos tikrinimu: darbuotojų, kuriems privaloma periodiškai tikrintis sveikatą, sąrašus, darbuotojų sveikatos tikrinimo grafiką, įsakymą „Dėl įmonės darbuotojų privalomo sveikatos patikrinimo“ ir užpildys asmenų medicinines knygeles, parengs higienos taisykles gamybos ir ofiso darbuotojams.

Kaip ir minėjome, organizuoti privalomus darbuotojų sveikatos patikrinimus ir sudaryti darbuotojams sąlygas pasitikrinti sveikatą darbuotojų darbo laiku yra kiekvieno darbdavio pareiga. Būkite dėmesingi savo darbuotojams ir rūpinkitės jų sveikata minimaliomis pastangomis – į pagalbą pasikvieskite mūsų specialistus.

 

Parengė: Jovita Lukičiova

KONTAKTAI


Registracijos adresas: Rūtų g. 4/Alyvų g.2,
Klaipėda LT-91208
Telefonas (8-46) 382 000
Juridinio asmens kodas 240887380
PVM mokėtojo kodas LT408873811

VILNIAUS SKYRIUS


Ukmergės g. 120, Vilnius („Baltic Hearts“ verslo centras, A korpusas)
Telefonas (8-5) 275 8866
El. paštas vilnius@sabelija.lt

KLAIPĖDOS SKYRIUS


Rūtų g. 4, LT-91208 Klaipėda
Telefonas (8-46) 382 000
El. paštas klaipeda@sabelija.lt

KAUNO SKYRIUS


Uosio 10, LT-50133 Kaunas
Telefonas (8-37) 310 410
El. paštas kaunas@sabelija.lt

ŠIAULIŲ SKYRIUS


Pramonės g. 12A, 304 kabinetas, LT-78150 Šiauliai
Telefonas (8-41) 435 399
El. paštas siauliai@sabelija.lt