Kokybės ir informacijos telefonas8 700 77017

KEIČIASI PRANEŠIMŲ APIE NELAIMINGUS ATSITIKIMUS TEIKIMO TVARKA

Nuo šių metų sausio 1d. keičiasi pranešimų apie darbe ar pakeliui iš/į darbą įvykusius nelaimingus atsitikimus (NA) tvarka. Valstybinė darbo inspekcija (VDI) praneša, jog nuo šiol, apie įvykį nebereikės atskirai informuoti Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos (Sodros) skyrių. Nelaimingų atsitikimų darbe ir nelaimingų atsitikimų pakeliui į darbą ar iš darbo tyrimo dokumentus pakaks pateikti VDI.

Ką privalu žinoti įvykus nelaimingam atsitikimui?

Įvykus nelaimingam atsitikimui darbe ar pakeliui į/iš darbo nukentėjęs asmuo ar įvykio liudininkas pirmiausia privalo informuoti padalinio ar įmonės vadovą, kuris turi nedelsiant užtikrinti, kad darbuotojui būtų suteikta būtina pirmoji pagalba ir išsaugoti nepakitusią įvykio vietą. Sveikatos priežiūros įstaigai įvertinus sužalojimų rimtumą ir nustačius, jog trauma nėra priskiriama prie sunkių, darbdavys šį įvykį gali ištirti sudaręs dvišalę komisiją, sudarytą iš darbdavio atstovo bei darbuotojų atstovo saugai ir sveikatai. Tyrime taip pat gali dalyvauti ir nukentėjęs asmuo ar jo atstovas.

Dvišalė komisija privalo:
1.     apžiūrėti ir nufotografuoti įvykio vietą;
2.     apklausti šalia dirbusius ar įvykį mačiusius asmenis;
3.     apklausti nukentėjusį asmenį;
4.     išsiaiškinti įvykio aplinkybes, darbų organizavimo ir atlikimo eiliškumą;
5.     surinkti informaciją apie darbuotojo apmokymus darbui, kurį atliekant įvyko NA;
6.     išsiaiškinti ar įvykio metu darbuotojas naudojo jam išduotas apsaugos priemones;
7.     nustatyti NA priežastis;
8.     numatyti prevencines priemones.

Apibendrinus surinktus duomenis surašomas NA formos aktas (N-1 formos – NA darbe ir N-2 formos – NA pakeliui į/iš darbo). Aktų originalai, kartu su patvirtintomis tyrimo dokumentų kopijomis, ne vėliau kaip per 3 darbo dienas, įmonės vadovui pasirašius dokumentus, turi būti išsiųsti VDI teritoriniam skyriui, nukentėjusiajam asmeniui ar jo atstovui bei draudimo įstaigai. Svarbu nepamiršti, jog lengvas NA darbe privalo būti ištirtas per 10 kalendorinių dienų nuo įvykio.

Gydymo įstaigai nustačius, jog sužalojimai sunkūs, tyrimo imasi trišalė komisija, sudaryta iš VDI inspektoriaus, įmonės profesinės sąjungos atstovo arba darbuotojų įgalioto asmens (jeigu įmonėje nėra profesinės sąjungos) ir darbdavio įgalioto asmens. Sunkaus nelaimingo atsitikimo tyrimo trukmė – ne daugiau kaip 15 kalendorinių dienų.

Neretai, tiriant įmonėje įvykusį nelaimingą atsitikimą, darbdaviams kyla daugybė klausimų, susiduriama su begale sunkumų. Darbų saugos konsultacinė kompanija „Sabelija“ tiesia pagalbos ranką. Profesionalūs įmonės darbuotojų saugos ir sveikatos specialistai pasiruošę atvykti pas jus ir surinkti visą reikalingą informaciją bei parengti reikalingus dokumentus NA darbe ar pakeliui iš/į darbą įforminimui. Išvenkite papildomo galvos skausmo – susisiekite su mumis.

 

Parengė: Jovita Lukičiova

KONTAKTAI


Registracijos adresas: Rūtų g. 4/Alyvų g.2,
Klaipėda LT-91208
Telefonas (8-46) 382 000
Juridinio asmens kodas 240887380
PVM mokėtojo kodas LT408873811

VILNIAUS SKYRIUS


Ukmergės g. 120, Vilnius („Baltic Hearts“ verslo centras, A korpusas)
Telefonas (8-5) 275 8866
El. paštas vilnius@sabelija.lt

KLAIPĖDOS SKYRIUS


Rūtų g. 4, LT-91208 Klaipėda
Telefonas (8-46) 382 000
El. paštas klaipeda@sabelija.lt

KAUNO SKYRIUS


Uosio 10, LT-50133 Kaunas
Telefonas (8-37) 310 410
El. paštas kaunas@sabelija.lt

ŠIAULIŲ SKYRIUS


Pramonės g. 12A, 304 kabinetas, LT-78150 Šiauliai
Telefonas (8-41) 435 399
El. paštas siauliai@sabelija.lt