Kokybės ir informacijos telefonas8 700 77017

„SABELIJA“ – 26 SĖKMĖS IR IŠBANDYMŲ METAI

Gruodžio 17 d. darbų saugos konsultacinė kompanija Sabelija mini jau 26-ąją savo veiklos sukaktį. Daugiau nei ketvirtis amžiaus darbo, sėkmės ir išbandymų. Tūkstančiai darbų saugos klausimais apmokytų darbuotojų, atliktų profesinės rizikos vertinimų, šimtai tūkstančių parengtų dokumentų. Buvusi viena darbų saugos pradininkių Lietuvoje, dabar Sabelija sukasi konkurencingame paklausos ir pasiūlos rate. Tad kaip išlikti lyderiu savo darbe ir kilus sunkumams neprarasti optimizmo judėti į priekį?

Sėkmės formulė

Įmonės generalinio direktoriaus Tado Šatkausko teigimu, vienos sėkmės formulės nėra. Kiekviena situacija, kiekvienas išbandymas yra kitoks, turintis atskirą, savo sėkmės paslaptį: „mano skaičiavimais, kompanija išgyvena jau ketvirtą ekonominę krizę, kurių kiekvienos „šaknys“ buvo vis kitokios, jų poveikis šalies įmonėms, su kuriomis mes dirbame, taip pat buvo kitoks. Banaliai kalbant, mes esame todėl, kad esame reikalingi klientams. Žvelgiant giliau, manau, jog mūsų ilgaamžiškumą ir sėkmę lėmė nuoseklumas, bandymas nuspėti ateities tendencijas, bandymas įžvelgti galimas įmonių klaidas tam tikrose situacijose ir sprendimų pasiūlymas reikiamu momentu. Visada stengiamės būti žingsniu priekyje. Taip per eilę metų įgijome pasitikėjimą bei tam tikrą klientų, partnerių ratą“.

Neišvengiami sunkumai

Kiekviena įmonė, vykdydama savo veiklą, susiduria su sunkumais. Ne išimtis ir Sabelija. Didžiausi sunkumai, pasak įmonės vadovo, yra susiję su žmogiškuoju faktoriumi: „Nuo pat pirmų dienų laikiausi nuostatos, kad žmogus Sabelijoje yra svarbiausia. Jo gebėjimai, patirtys, nuotaikos, noras tobulėti, siekti rezultato ir klientui pateikti reikalingus sprendimus yra svarbiausi dalykai, lemiantys kompanijos sėkmę. Metams bėgant darbuotojų požiūris į darbą stipriai kito. Įsivaizduokime, jei tada, kai Sabelija tik pradėjo savo veiklą, žmogus po metų ateidavo ir nedrąsiai pareikšdavo įsitikinęs, jog darbas jam netinka, tai dabar tokių pareiškimų sulaukiame ir po pusdienio. Darbo ieškančiųjų dabar netrūksta, bet tarp jų labai jaučiamas laikinumas. O mūsų kompanijai laikinumas yra labai skaudus, nes tam, kad paruošti gerą specialistą reikia nemažai laiko. Nepaisant visų pokyčių gyvenime vis dėlto išlieka tendencija, jog paslaugas teikia ne Sabelija, o jos darbuotojai. Tuos žmones atrinkti ir ugdyti yra be galo sunku“.

2020-ieji – išbandymų metai

 Kaip ir kiekvienai įmonei šie metai Sabelijai atnešė nemenką puokštę išbandymų. Pavasarį paskelbus ekstremalią padėtį ir įvedus karantiną teko ieškoti sprendimų, padėsiančių toliau vykdyti veiklą. Nepaisant pradžioje patirto šoko ir bauginančios nežinios, profesionali kompanijos darbuotojų komanda aiškiai suvokė, kad užsikrėtimas, viruso perdavimas, plitimas ir prevencija darbe yra darbų saugos dalis. Jau pirmąją savaitę:

·         Papildytas Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas – įtraukti reikalavimai dirbant namuose. Klientams pasiūlytas šiuo laikotarpiu ypač reikalingas dokumentų paketas.

·         Dvejoms grupėms sėkmingai pravesti nuotoliniai mokymai.

·         Į profesinės rizikos vertinimą įtrauktas biologinių veiksnių ištyrimas.

·         Sukurti dokumentai, dalinantys atsakomybę, kuomet į darbą atvyksta virusu užsikrėtęs asmuo.

·         Vykdytos pratybos, kurių metu buvo aptariamas veiksmų planas – ką daryti, jei įmonėje atsirado sergantis asmuo.

Įmonės vadovo T. Šatkausko teigimu, karantinas buvo lyg savotiškas spyris, padėjęs kai kuriuos planus įgyvendinti greičiau: „Pagal įmonės strateginį planą nuotolinius mokymus turėjome įvesti tik šių metų pabaigoje, bet prasidėjus karantinui viskas įvyko staiga. Džiaugiamės, kad ir klientams mokymai patiko, ir kad mums buvo taip lengva juos vykdyti, nes žmonės buvo gerokai atlaidesni klaidoms ir techninėms kliūtims, su kuriomis teko susidurti pradžioje. Komandos susitelkimo dėka klientams galėjome pasiūlyti tai, kas tuo metu buvo ypač reikalinga“.

Ateities vizija

Perspektyvoje daug planų, tačiau krypties Sabelija keisti neketina: „Manau, jog savo kelio mes nekeisime, nes yra daug vietų, kuriose verslui reikalinga mūsų pagalba. Eisime tuo keliu, kur mes esame reikalingi, kur galime padėti, kur mūsų siūlomi sprendimai gali duoti naudos. Keliame sau iššūkį daugiau bendradarbiauti su klientais, įtraukiant juos tiesiogiai, ypač tose srityse, kurios yra susijusios su konkrečios įmonės vidumi - automatizuojant, skaitmenizuojant paslaugas, kai tame pačiame dokumente dirba ir klientas, ir Sabelijos specialistai. Žinoma, planuojame toliau stiprinti bei plėsti turimas ir siūlyti naujas paslaugas ne tik Lietuvos, bet galbūt ir Europos mastu.“ – mintimis dalinasi T. Šatkauskas.

Baigiantis neeiliniams, sudėtingiems žiurkės metams „Sabelijos“ vadovas linki visiems neprarasti optimizmo, tikėjimo ir kūrybiškumo: „Praradus optimizmą ir tikėjimą dingsta kūrybiškumas, kuris yra reikalingas tam, kad neužsisklęsti, nelaukti, kol viskas pasibaigs, kol grįš seni laikai, nes jie nebegrįš, ateis nauji. O optimizmas ir kūrybiškumas yra būtent tai, ko reikia, drąsiai pasitinkant naujus išbandymus“.

 

Straipsnio autorė: Jovita Lukičiova

KONTAKTAI


Registracijos adresas: Rūtų g. 4/Alyvų g.2,
Klaipėda LT-91208
Telefonas (8-46) 382 000
Juridinio asmens kodas 240887380
PVM mokėtojo kodas LT408873811

VILNIAUS SKYRIUS


Ukmergės g. 120, Vilnius („Baltic Hearts“ verslo centras, A korpusas)
Telefonas (8-5) 275 8866
El. paštas vilnius@sabelija.lt

KLAIPĖDOS SKYRIUS


Rūtų g. 4, LT-91208 Klaipėda
Telefonas (8-46) 382 000
El. paštas klaipeda@sabelija.lt

KAUNO SKYRIUS


Uosio 10, LT-50133 Kaunas
Telefonas (8-37) 310 410
El. paštas kaunas@sabelija.lt

ŠIAULIŲ SKYRIUS


Pramonės g. 12A, 304 kabinetas, LT-78150 Šiauliai
Telefonas (8-41) 435 399
El. paštas siauliai@sabelija.lt