Kokybės ir informacijos telefonas8 700 77017

PAVOJINGI DARBAI – AR DARBUOTOJŲ MOKYMAS VIS DAR REIKALINGAS?

Nuolat keičiantis ir atsinaujinant teisės aktams kartais darosi sunku susivokti sąvokų, leidimų ir draudimų maišalynėje. Į tokią situaciją pateko ir ne vienas, pavojingais darbais užsiimančios, įmonės vadovas, kai šių metų gegužę Vyriausybės nutarimu buvo panaikintas daugelį metų naudotas Pavojingų darbų sąrašas. Ne vienam kilo klausimas: ar, nelikus sąrašo, vis dar būtina apmokyti darbuotojus?

Atsakymas paprastas – taip. Nors šio reikalavimo ir nerasite išdėstyto viename dokumente, tačiau darbuotojų apmokymo darbui su pavojingais įrenginiais būtinybę reglamentuoja eilė kitų teisės aktų. Be to, ko gero ne vienam yra tekę susidurti su situacija, kuomet rekomendacija netikėtai tampa prievole.

Apmokyti darbuotojus saugiai dirbti pavojingoje aplinkoje būtina ne tik siekiant išvengti nelaimių darbo vietoje, bet ir savotiškai apdraudžiant save. Įvykus nelaimingam atsitikimui, nepaisant rekomendacinio mokymų pobūdžio, pirmasis klausimas, kurį darbdavys išgirs iš įvykį tiriančių asmenų - „ar darbuotojas buvo apmokytas tinkamai atlikti pavestą darbą?“. Taigi, įvykus nelaimingam atsitikimui darbe, gali atsirasti prievolė pateikti dokumentus, įrodančius darbuotojo kompetenciją.

Paruošus darbuotojus – aprūpinus juos reikalingomis asmeninėmis bei kolektyvinėmis apsaugos priemonėmis, juos apmokius – tuo pačiu įgaunamas ir didesnis darbuotojų pasitikėjimas darbdaviu. Atėjęs dirbti žmogus jaučiasi saugiai savo darbo vietoje, nes turi reikiamų žinių bagažą, didėja darbo efektyvumas, tuo pačiu sustiprėja ir asmens motyvacija darbui.

Nepaisant teisės aktų pasikeitimo „Sabelija“ ir toliau vykdo darbuotojų mokymus, pagal darbo su pavojingais įrenginiais programą, kuriuose savo žiniomis dalinasi, ilgametę patirtį darbų saugos srityje turintys profesionalūs dėstytojai. Be to, jūsų patogumui visus mokymus dabar galite išklausyti nuotoliniu būdu, taip taupydami savo ir darbuotojų laiką.

KONTAKTAI


Registracijos adresas: Rūtų g. 4/Alyvų g.2,
Klaipėda LT-91208
Telefonas (8-46) 382 000
Juridinio asmens kodas 240887380
PVM mokėtojo kodas LT408873811

VILNIAUS SKYRIUS


Ukmergės g. 120, Vilnius („Baltic Hearts“ verslo centras, A korpusas)
Telefonas (8-5) 275 8866
El. paštas vilnius@sabelija.lt

KLAIPĖDOS SKYRIUS


Rūtų g. 4, LT-91208 Klaipėda
Telefonas (8-46) 382 000
El. paštas klaipeda@sabelija.lt

KAUNO SKYRIUS


Uosio 10, LT-50133 Kaunas
Telefonas (8-37) 310 410
El. paštas kaunas@sabelija.lt

ŠIAULIŲ SKYRIUS


Pramonės g. 12A, 304 kabinetas, LT-78150 Šiauliai
Telefonas (8-41) 435 399
El. paštas siauliai@sabelija.lt