DĖL VIDINIŲ INFORMACIJOS APIE PAŽEIDIMUS TEIKIMO KANALŲ ĮDIEGIMO IR JŲ FUNKCIONAVIMO UŽTIKRINIMO TVARKOS APRAŠO
Nuo 2019-01-01 galioja Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2018 m. lapkričio 14 d. nutarimu Nr. 1133 patvirtintas „Vidinių informacijos apie pažeidimus teikimo kanalų įdiegimo ir jų funkcionavimo užtikrinimo tvarkos aprašas“, kurio:
- 3 punktas numato, kad visose valstybės ar savivaldybės įstaigose turi būti diegiami vidiniai informacijos apie pažeidimus teikimo kanalai;
- 5 punktas numato, kad šie vidiniai kanalai privalo būti diegiami ir įstaigose, kuriose dirba 50 ar daugiau darbuotojų.
Pranešėjų apsaugos įstatymo 2 straipsnio 2 punktas numato, kad įstaiga – tai viešasis ar privatusis juridinis asmuo, kita organizacija, užsienio juridinio asmens ar organizacijos padalinys, kuriuose galbūt rengiamas, padarytas ar daromas pažeidimas.
Administracinių nusižengimų įstatymo 5551 straipsnis numato, kad Lietuvos Respublikos pranešėjų apsaugos įstatyme ir (ar) kituose teisės aktuose nustatytų pranešėjų apsaugos reikalavimų pažeidimas užtraukia baudą nuo 140 iki 300 eurų, pakartotinis pražeidimas – nuo 300 iki 500 eurų.
Ką privalo užtikrinti darbdavys?
1. Įdiegti vidinį pranešimų kanalą (yra keli būdai);
2. nustatyti vidines administracines procedūras užtikrinančias gautos informacijos turinio ir kitų duomenų konfidencialumą;
3. paskirti kompetentingą subjektą, kuris administruotų vidinį kanalą;
4. informuoti darbuotojus apie galimybę pranešti apie pažeidimą vidiniu kanalu;
5. parengti vidinį įstaigos aprašą dėl pažeidimų teikimo ir nagrinėjimo procedūros įstaigos viduje.
Kviečiame pasinaudoti mūsų paslaugomis – leiskite mūsų specialistams pasirūpinti Jumis, taupant Jūsų laiką. Mes parengsime vidinį įstaigos aprašą, atsakysime į Jums rūpimus klausimus.