Kokybės ir informacijos telefonas8 700 77017

TADAS ŠATKAUSKAS: „MOTYVUOTI DARBUOTOJAI - RAKTAS Į SĖKMĘ“

Daugiau nei 300 įmonių darbų sauga besirūpinanti konsultacinių kompanijų pradininkė Lietuvoje UAB „Sabelija“ skaičiuoja 25-erius savo veiklos metus.

Praėjusiais metais apie 3 tūkst. Lietuvos įmonių pagalbą suteikusi konsultacinė firma džiaugiasi, kad jos klientų ratas vis didėja ir įvairėja. Šiuo metu ji bendradarbiauja su tokiomis žinomomis įmonėmis kaip saugos tarnyba „Argus“, „DFDS Seaways“, „Albright Lietuva“, „Mars Lietuva“, „Admen“, „Hidrostatyba“, Norvetuva“, „Philip Morris Lietuva“, „Michaelson Boutique Hotel“ ir Lietuvos kariuomene.

Nors bendrovė turi savo biurus tik didžiuosiuose Lietuvos miestuose Klaipėdoje, Vilniuje, Kaune ir Šiauliuose, jos specialistai gyventojus pasiekia visoje Lietuvoje.

Kaip teigia „Sabelijos“ generalinis direktorius Tadas Šatkauskas, bendrovė norimų rezultatų pasiekė tik gerų savo darbuotojų dėka. Jis apie tai ir daugiau mintimis pasidalijo su „Vakarų ekspresu“.

„Sabelija“ skaičiuoja jau 25-erius savo veiklos metus. Su kokiais iššūkiais bendrovė susidūrė ir kaip juos įveikė?

Keitėsi daug įmonių, keitėsi vadybos, rinkodaros paradigmos, keitėsi visa verslo aplinka, keitėsi požiūris į darbuotoją, todėl reikėjo keistis ir mums. Mūsų pagrindinė veikla - padėti įmonėms užsitikrinti tai, ko reikalauja įstatymai: darbų saugą, priešgaisrinę saugą, civilinę saugą, elektros saugą ir kita. Patys įstatymai keitėsi ne kartą.

Jeigu padarai kažką gero, bet neįvyksta nelaimingas atsitikimas, tai ir nežinai, kad kažkas įvyko ne taip. Visgi mūsų rodiklis geras. Stengiamės, kad įmonėse būtų kuo mažiau nelaimingų atsitikimų. Įvertinome, kad per metus išsaugome bent vieno žmogaus gyvybę, padedame išvengti 12 sunkių nelaimingų atsitikimų ir apie 10-15 profesinių susirgimų.

Ar įmonės laikosi visų teisinių reglamentų? Ar sunku įrodyti, kad dėl nelaimės kaltas darbuotojas ar darbdavys?

Darbdavys, priimdamas į darbą darbuotoją, privalo užtikrinti jam saugias ir sveikas darbo sąlygas. Tam užtenka turėti nors vieną darbuotoją. Darbdaviai ir darbų saugos specialistai turi būti išėję mokymus ir žinoti bazinę informaciją. Įstatymai ir kodeksai keičiasi nuolatos, todėl atsiradus pakeitimams savo klientus apie tai informuojame, teikiame rekomendacijas kaip susitvarkyti, siūlome efektyvius sprendimus.

Paprastai įmonės turi visus saugos „įrankius“, tačiau įvykus nelaimingam įvykiui paaiškėja, kad jie nebuvo naudoti. Neretai tokios nelaimės nutinka tik todėl, kad žmogui su specialiais rūbais nepatogu dirbti, ar jo daug kartų kartotas veiksmas nesukėlė pavojaus sveikatai ir tiesiog buvo elgiamasi taip, kaip paprasčiau.

Ar „Sabelija“ dažnai rengia seminarus ir kursus?

Mokymai yra viena pagrindinių mūsų veiklos sričių. Turime mokymo klases, metodikas. Rengiame ir pakartotinius mokymus. Didžiuosiuose Lietuvos miestuose kiekvieną mėnesį yra apmokoma po kelias dešimtis įmonių vadovų arba jų atstovų, darbų saugos ir sveikatos specialistų. Įmonėms taip pat būtina įvertinti savo profesinę riziką, nusimatyti veiksmus tai rizikai šalinti, darbuotojų saugos būklei gerinti.

Kiek trunka parengti informaciją pagal atnaujintus įstatymus ir reglamentus?

Kol Seimas dažnai priims ir keis įstatymus, tokios įmonės kaip „Sabelija“ turės ką veikti ne vienerius metus. Paskutiniai svarbesni pasikeitimai - Darbo kodeksas ir Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas (BDAR). Tai įmonėse įnešė pokyčių, nežinios, naujų užduočių ir pareigų. Į tai įsigilinti nėra paprasta, todėl užima daug laiko. Daugeliui klausimų kyla ir dabar, ir ne tik Lietuvoje, bet visoje Europoje.

Ar darbdaviai linkę kontroliuoti darbuotojus darbo vietoje?

Darbdavio pareiga užtikrinti, kad darbuotojas laikytųsi įstatymų ir vidaus tvarkos taisyklių, tačiau darbdavys negali kištis į privačią darbuotojo erdvę, nors ir suteikia darbo vietą, pavyzdžiui, stalą, kompiuterį. Įstatymas tai reglamentuoja. Pasitaiko, kad įmonės įsiveda vidinę tvarką, skaito darbuotojų elektroninio pašto laiškus. Pagal dabartinį įstatymą darbdavys negali jų skaityti. Bet kyla klausimas: kaip dalintis atsakomybe? Jeigu darbuotojas nutekins informaciją? Viskas remiasi į žmogiškumą. Manau, kad šioje srityje įstatyminių pokyčių dar bus.

Ar „Sabelija“ planuoja plėtrą kituose miestuose?

Plėtros tikrai pakanka. Orientuojamės į verslo paslaugų asortimento didinimą, įmonių darbo efektyvumo ir vadybinių sprendimų užtikrinimą. Dabar stengiamės didžiąją dalį produktų perkelti į virtualią erdvę. Tačiau niekada nepradings bendravimas akis į akį. To įmonės nori labiausiai. Klientui stengiamės pateikti kokybišką produktą, todėl be gyvo pokalbio, be įsiklausymo į kliento lūkesčius to padaryti neįmanoma.

Ar esate patenkintas įmonės progresu?

Mūsų ilgametė patirtis ir pavadinimas asocijuojasi su darbų saugos paslaugomis. Per paskutinius penkerius metus bandome savo veiklą plėsti į verslo paslaugų sritį. Dabar sulaukiame daug skambučių iš fizinių asmenų, kadangi keičiasi socialinio draudimo įstatymai. Bet kol kas paslaugas teikiame tik juridiniams asmenims.

Kokios savybės svarbiausios, norint tapti geru konsultantu?

Motyvuoti darbuotojai - raktas į sėkmę. Ieškome ir su malonumu priimame į darbą žmones, turinčius didelį norą dirbti ir kažko siekti. Čia žmonės ateina ir atranda įdomų darbą. Per daugelį metų turėjome nemažą darbuotojų kaitą. Tai nėra stiprioji mūsų pusė. Tačiau tai reiškia, kad žmonės pas mus įgyja reikiamų žinių, patirties ir, pasiekę lubas, kelia sparnus aukščiau. Darbe yra daug įtampos. Neretai dienos planus tenka koreguoti. Mieliau priimame žmogų be patirties, bet su užsidegimu ir noru dirbti.

Ne vienas klientas yra įvardijęs, kad darbo mūsų kompanijoje patirtis yra naudingesnė už atitinkamos srities mokslų baigimą. Su malonumu priimame į darbą jaunus, energingus, norinčius mokytis ir tobulėti žmones, nes perauklėti ar keisti įpročius yra sunkiau nei išmokyti.

 

Straipsnio autorius: Mindaugas Drąsutis ("Vakarų ekspresas")

KONTAKTAI


Registracijos adresas: Rūtų g. 4/Alyvų g.2,
Klaipėda LT-91208
Telefonas (8-46) 382 000
Juridinio asmens kodas 240887380
PVM mokėtojo kodas LT408873811

VILNIAUS SKYRIUS


Laisvės pr. 77b, LT-06122 Vilnius
Telefonas (8-5) 275 8866
El. paštas vilnius@sabelija.lt

KLAIPĖDOS SKYRIUS


Rūtų g. 4, LT-91208 Klaipėda
Telefonas (8-46) 382 000
El. paštas klaipeda@sabelija.lt

KAUNO SKYRIUS


Uosio 10, LT-50133 Kaunas
Telefonas (8-37) 310 410
El. paštas kaunas@sabelija.lt

ŠIAULIŲ SKYRIUS


Pramonės g. 12A, 304 kabinetas, LT-78150 Šiauliai
Telefonas (8-41) 435 399
El. paštas siauliai@sabelija.lt