Kokybės ir informacijos telefonas8 700 77017

Pasaulinė darbuotojų saugos ir sveikatos diena – balandžio 28-oji

Balandžio 28-oji, Tarptautinės darbo organizacijos (TDO) iniciatyva, nuo 2001 m. minima kaip Pasaulinė darbuotojų saugos ir sveikatos diena. Šios dienos tikslas - atkreipti didesnį visuomenės dėmesį į žalą ir skausmą, kuriuos sukelia abejingumas darbo sąlygoms, į darbdavio pareigą pasirūpinti, kad darbuotojams būtų saugu dirbti, o darbo sąlygos nekenktų sveikatai.
 
Europos Sąjungos (ES) statistikos duomenimis, kasmet, daugiau nei 160 tūkt. gyventojų miršta dėl su darbu susijusių priežasčių. Dalis jų žūva dėl nelaimingų atsitikimų darbe, kiti - dėl su darbu susijusių sveikatos sutrikimų. Liūdna statistika byloja, jog maždaug kas 15 sekundžių netenkama vieno darbuotojo. Deja, mūsų šalyje šie skaičiai dar liūdnesni – Lietuvoje darbuotojai žūsta 2 kartus dažniau, nei vidutiniškai kitose ES šalyse. Pernai gauti 44 pranešimai apie žuvusiuosius darbe ir 127 pranešimai – apie įvykius darbe, kurių metu darbuotojai buvo sunkiai sužaloti.Vien per pirmuosius 2 šių metų mėnesius šalyje jau buvo fiksuoti 4 mirtimi pasibaigę nelaimingi atsitikimai darbe. Pernykštė statistika rodo, jog statybų sektoriuje, kuriame paprastai fiksuojama daugiausia nelaimių, jų gerokai sumažėjo, tačiau skaičiai vis dar viršija ES vidurkį.
 
Kaip bebūtų gaila, duomenys rodo, jog didžioji dalis darbuotojų ir darbdavių vis dar tinkamai neįvertina rizikos, su kuria susiduria kasdieniame darbe, ir nežino, kaip ją valdyti.Pastebima, kad saugiai dirbti, kaip tai daroma daugelyje Europos valstybių, Lietuvoje dar neskubama. Net, atrodo, toks paprastas dalykas, kaip šalmo dėvėjimas statybvietėje, daugeliui vis dar atrodo nepriimtinas, o reikiamų instruktažų vedimas darbdaviui tėra laiką gaišinanti prievolė. 
 
Daugiau nei 20 metų patirtį darbų saugos ir sveikatos srityje turinti konsultacinė firma „Sabelija“ ragina visus nebūti abejingais ir rūpintis saugumu darbe. Ne veltui sakoma: „kas pats saugosi, tą ir Dievas saugo“. Tad pasirūpinkite, jog jūsų darbuotojai visada būtų instruktuoti, kaip reikia saugiai dirbti, jų sveikata atitiktų tam darbui keliamus reikalavimus, visi jie būtų aprūpinti reikalingomis asmeninėmis ir kolektyvinėmis apsaugos priemonėmis. Taip pat svarbu nepamiršti profesinės rizikos vertinimo svarbos įmonėje. Tik nustačius galimas rizikas, bus paprasčiau išvengti nelaimių darbe. O kiekvienam darbuotojui, kaskart pradedant dienos darbus, „Sabelijos“ specialistai linki pagalvoti ne tik apie savo saugumą, bet ir apie tuos, kuriems esate brangūs ir reikalingi.
 
„Sabelijos“ kolektyvas sveikina visus su Pasauline darbuotojų saugos ir sveikatos diena. Dirbkime saugiai drauge!

KONTAKTAI


Registracijos adresas: Rūtų g. 4/Alyvų g.2,
Klaipėda LT-91208
Telefonas (8-46) 382 000
Juridinio asmens kodas 240887380
PVM mokėtojo kodas LT408873811

VILNIAUS SKYRIUS


Laisvės pr. 77b, LT-06122 Vilnius
Telefonas (8-5) 275 8866
El. paštas vilnius@sabelija.lt

KLAIPĖDOS SKYRIUS


Rūtų g. 4, LT-91208 Klaipėda
Telefonas (8-46) 382 000
El. paštas klaipeda@sabelija.lt

KAUNO SKYRIUS


Uosio 10, LT-50133 Kaunas
Telefonas (8-37) 310 410
El. paštas kaunas@sabelija.lt

ŠIAULIŲ SKYRIUS


Pramonės g. 12A, 304 kabinetas, LT-78150 Šiauliai
Telefonas (8-41) 435 399
El. paštas siauliai@sabelija.lt