Kokybės ir informacijos telefonas8 700 77017

KASMETINĖ STATINIO TECHNINĖ APŽIŪRA – NE PRABANGA, O BŪTINYBĖ!

Gyvename apsupti įvairiausių statinių – nuo nedidelių keliasdešimties kvadratų gyvenamųjų namelių iki didžiulių daugiaaukščių pastatų. Eidami gatve, sėdėdami savo šiltuose namuose ar biuruose, dažnai net nesusimąstome, kad statiniui taip pat reikalingas dėmesys ir priežiūra – rodos, stovi jis ir gerai. Bet lygiai taip, kaip žmogus rūpinasi savo sveikata, pasirūpinti reikia ir pastato būkle. Deja, nemažai daliai pastatų savininkų statinio techninė priežiūra vis dar nėra prioritetų sąraše. Daugelis to nelaiko būtinybe. Bet kaip yra iš tikrųjų?
 
Statinio techninė priežiūra – kas tai?
Statinio techninė priežiūra - tai statinio naudotojo ar savininko organizuojama techninių, organizacinių priemonių visuma, užtikrinanti statinio esminius reikalavimus per visą statinio ekonomiškai pagrįstą naudojimo trukmę. Svarbu pabrėžti, jog statinio techninę priežiūrą, kaip reglamentuojama teisės aktuose, privalo vykdyti visi statinių naudotojai/savininkai.
Techninę statinio priežiūrą galima suskirstyti į tris rūšis: nuolatinę, kasmetinę ir neeilinę. Nuolatinė statinio apžiūra atliekama dažniausiai – ne rečiau nei kartą per mėnesį. Jos metu, apžiūrą vykdantis statinio techninis prižiūrėtojas, tikrina pagrindines pastato konstrukcijas, gaisrinės saugos priemonių bei patalpų ir aplinkos sanitarinę būklę, o visus pastebėtus defektus ir atliktus remonto darbus užfiksuoja techninės priežiūros žurnale. Kasmetinė apžiūra, kaip jau sufleruoja pats pavadinimas, atliekama ne rečiau nei kartą per metus, pasibaigus žiemos sezonui. Apžiūros metu tikrinamos pagrindinės konstrukcijos ir inžinerinė įranga, nustatomas tyrinėjimų bei remonto poreikis, įvertinama nuolatinių stebėjimų kokybė. Šios apžiūros rezultatai žymimi jau minėtame techninės apžiūros žurnale bei kasmetinės apžiūros akte. Tiesa, tokia apžiūra nėra būtina nesudėtingiems 1-2 butų statiniams. Na, ir neeilinės apžiūros, kurios yra atliekamos susidūrus su stichinėms nelaimėms, statinio ar atskirų jo konstrukcijų griūtimi ir kitais reiškiniais, sukėlusiais pavojingas konstrukcijų deformacijas.
Kasmetines ir neeilines apžiūras vykdo specialistų grupė (komisija), kurios vadovas privalo turėti bet kurios statybos techninės veiklos pagrindinės srities vadovo atestatą.
 
 
Statinio techninė priežiūra – profesionalų rankose
Kaip jau pasakota ankščiau, asmenys, vykdantys statinių techninės priežiūros darbus, privalo turėti specialų išsilavinimą ir nemenką žinių bagažą, todėl, siekdami išvengti nepageidaujamo galvos skausmo ir rūpesčių, pastatų savininkai statinio priežiūrą dažniausiai patiki specialistams. Jau du dešimtmečius darbų saugos konsultacijų srityje dirbanti UAB „Sabelija“ tiesia pagalbos ranką ir siūlo pasirūpinti ne tik kasmetine statinio technine apžiūra, bet ir parengti pastato techninį - energinį pasą (t.y. surinkti visus reikalingus techninius duomenis apie pastatą ir įforminti juos specialiame žurnale), bendrojo naudojimo objektų aprašą bei atlikti vieną iš svarbiausių prevencinių priemonių, padedančių įvertinti gedimų, jungimų ar net gaisrų tikimybę – elektros varžų matavimus.
Įmonės specialistai užtikrins, kad:
- visi normatyviniai statybos techninių dokumentų reikalavimai bus vykdomi 100%
- apžiūros aktai bus pateikiami išsamūs ir su nuotraukomis, kurios leis aiškiai pamatyti esamas ir galimas problemas
- atliktų matavimų išvados bus aptartos su klientu, pristatyti rasti trūkumai, bus aptariamas jų pašalinimas
Visus darbus „Sabelijos“ specialistai atlieka profesionaliai ir atsakingai, garantuodami, kad visi įsipareigojimai bus vykdomi laiku, o klientas visada gaus išsamias konsultacijas, susijusias su teikiama paslauga.
 
 
Pasirūpinkite savo statinio „sveikata“ laiku ir išvenkite ne tik papildomų rūpesčių, bet ir išlaidų, nes statinio techninė apžiūra - ne prabanga, o būtinybė.
 
 
Jovita Lapinskaitė

KONTAKTAI


Registracijos adresas: Rūtų g. 4/Alyvų g.2,
Klaipėda LT-91208
Telefonas (8-46) 382 000
Juridinio asmens kodas 240887380
PVM mokėtojo kodas LT408873811

VILNIAUS SKYRIUS


Ukmergės g. 120, Vilnius („Baltic Hearts“ verslo centras, A korpusas)
Telefonas (8-5) 275 8866
El. paštas vilnius@sabelija.lt

KLAIPĖDOS SKYRIUS


Rūtų g. 4, LT-91208 Klaipėda
Telefonas (8-46) 382 000
El. paštas klaipeda@sabelija.lt

KAUNO SKYRIUS


Uosio 10, LT-50133 Kaunas
Telefonas (8-37) 310 410
El. paštas kaunas@sabelija.lt

ŠIAULIŲ SKYRIUS


Pramonės g. 12A, 304 kabinetas, LT-78150 Šiauliai
Telefonas (8-41) 435 399
El. paštas siauliai@sabelija.lt